QCZAJ na liście Forbes Women i SEXEDPL 100 edukatorów seksualnych

To premierowa lista 100 osób działających na rzecz edukacji seksualnej, wspólna inicjatywa redakcji „Forbes Women” i fundacji SEXEDPL

Razem z redakcją „Forbes Women” fundacja SEXEDPL stworzyła listę 100 SEXEDPL, by docenić i wyróżnić działania osób, które działają na rzecz rzetelnej edukacji seksualnej, przełamują tematy tabu czy walczą ze stygmatyzacją.

Poprzez zestawienie SEXEDPL podkreśla nie tylko znaczenie edukacji seksualnej dla rozwoju osobistego i społecznego, lecz także wpływ na środowisko pracy i gospodarkę.

Anja Rubik, Założycielka i Prezeska Zarządu Fundacji SEXEDPL powiedziała:

“Chcemy, żeby obecność na naszej liście była nie tylko wyróżnieniem i uhonorowaniem dotychczasowej działalności aktywistycznej mniejszych i większych organizacji, lokalnych i ogólnopolskich inicjatyw oraz eksperckich osób, ale także wsparciem dla kolejnych wartościowych przedsięwzięć.”

SEXEDPL napisał o QCZAJ’u:

… zaraża swoim optymizmem i otwartością tysiące Polek i Polaków. Normalizuje temat homoseksualności wśród społeczności z mniejszych miast. W październiku 2023 r. wspólnie z Bogną Sworowską wystartowali z projektem BO x QCZAJ, cykl „Co by się chciało chcieć…, czyli jak zdrowo żyć po 40-ce”. Poruszają w nim tematy dot. braku chęci na uprawienie seksu, tego, jak ważna jest masturbacja, czy jak seks wpływa na przebieg menopauzy.

Rozmowy z ekspertami dostępne są na YouTube i Spotify – wszystkie szczegóły znajdziesz w zakładce BO x QCZAJ na blogu na qczaj.pl